Skip to main content

Vojtech Macko

Sme rodina/Biely Potok

  • 1963
  • Rodák z Bieleho Potoka, kde žije so svojou manželkou a tromi deťmi
  • Vyštudoval SPŠDr. vo  Zvolene
  • 5 rokov pracoval vo VD Liptona
  • 10 rokov pôsobil v Mestskej polícii Ružomberok
  • 5 rokov pracoval v USA
  • Od 2004 podnikateľ a konateľ firmy CVM,s.r.o. do súčasnej doby
  • Od 2012 poslanec za MsČ Ružomberok – Biely Potok

Celý život som spätý s Ružomberkom, Bielym Potokom a Liptovom. Mojim životným krédom je posúvať veci ďalej pre verejný záujem a pomoc druhým. Podarilo sa mi na základe tvrdej práce presadiť plány a projekty, ktoré slúžia širokej verejnosti (napr.: Cyklokorytnička, výhladňa Sidorovo, sprístupnenie Skalky nad Bielym Potokom, vydanie Monografie Biely Potok – Vlkolínec, atď.) Som predsedom občianskeho združenia Centrum Belanov, kde spoločne s členmi vytvárame akcie pre Biely Potok, Ružomberok a okolie (napr.: Deň Zeme, Jánske ohne, Letné kino, Vianočný koncert, Betlehem, Belanský ples, atď.).

Prečo som sa rozhodol kandidovať?

Som poslancom už niekoľko rokov a dlhodobo mám predstavy, plány a vízie, ako by sa mali veci v MsČ Biely Potok  posunúť dopredu. Práca je náročná. Veľa projektov, ktoré  dlhodobo navrhujem a napomohli by k rastu a aj ľahšiemu fungovaniu MsČ, neboli schválené vzhľadom na situáciu politickú, finančnú či záujmovú. Rád by som pokračoval v presadzovaní  plánov rozvoja, výhodných riešení, lebo v tom vidím zmysel a cieľ pre lepší život občanov a ďalších generácií. Ide o konkrétne projekty v oblasti bytovej výstavby, rekonštrukcie škôlky, výstavby detských ihrísk, rozvoja športového areálu na “Močiary“…

Prečo Ľubo?

Ľuba poznám už dlhé roky a zdieľame spolu rovnaké názory na úspešný rozvoj mesta. Som veľmi rád, že ohlásil svoju kandidatúru na primátora. Je to človek, ktorý je známy svojou poctivou prácou, ľudským prístupom k problémom ľudí. Má dlhoročné skúsenosti ako poslanec o fungovaní samosprávy. Má riešenia a chuť na zmenu fungovania vedenia a plánovania rozvoja mesta, športu či infraštruktúry cestovného ruchu. Veľakrát ukázal, že vie zúročiť svoje skúsenosti a svojim prístupom dokáže veci posunúť dopredu. S Ľubom zdieľame rovnaké vízie, riešenia a plány pre lepšie fungovanie mesta a tiež mestských častí. Vďaka nemu by sa Ružomberok stal mestom postupného rozkvetu a dôstojného života.