Skip to main content

Róbert Hlačina

Nezávislý/Polík

  • narodený 1974 rodák z Ružomberka, 4 deti, ženatý
  • navštevoval triedu s vrcholovou športovou prípravou pri SOUŠ v Banskej Bystrici
  • v súčasnosti kondičný tréner a inštruktor zdravotných cvičení pre mládež a dospelých
  • dlhoročné pracovné skúsenosti v bezpečnostných službách
  • zaslúžil sa o rozvoj cestovného ruchu a športu v Ružomberku
  • pracuje ako manažér v súkromnej firme podnikajúcej v energetike
  • dobrovoľný správca multifunkčného ihriska v Políku

Ako otec štyroch deti cítim potrebu zmeniť k lepšiemu súčasnú situáciu a podmienky pre život, dopravu, šport, štúdium, prácu aj podnikanie v našom meste. Počas štúdia 1989-1993 som na vlastnej koži pocítil nezáujem zo strany štátu o šport a jeho podporu. Svoje prvé preteky v hode oštepom som vyhral na pomocnom škvarovom ihrisku, ktoré padlo za obeť Tescu a naplno mu slúži ako parkovisko. V tom období začal šport, hlavne atletika, upadať. Po ukončení štúdia som pôsobil v Ružomberku, Banskej Bystrici a Bratislave v bezpečnostných službách. Pracoval som v lyžiarskom stredisku Malinô Brdo a pri ponuke rozbehnúť projekt MINIFarmy pod Sidorovom a stať sa jej správcom, som sa s rozrastajúcou rodinou vrátil naspäť do svojho rodiska, kde chcem ďalej žiť, vychovávať svoje deti a zároveň im zabezpečiť dobré podmienky na život. Vďaka osobným skúsenostiam v oblasti športu sme spoločne s manželkou založili občianske združenie so zameraním na zdravotné cvičenia. Vidím veľký potenciál hlavne v našich deťoch a mládeži, s pomocou ktorých môžeme vybudovať krajší Ružomberok a vychovať zdravšie, slušnejšie, spokojnejšie a zdravo sebavedomejšie deti.

Prečo som sa rozhodol kandidovať?

Kandidujem preto, že mam chuť, energiu a dobrý tím. Vážim si pokoj a múdrosť starších, mám rád svoju rodinu, deti, priateľov, susedov a všetkých slušných  ľudí. Som typický strelec a nemám rád alibizmus a výhovorky. Popri práci a rodine som sa dobrovoľne  stal správcom ihriska a teším ma, že na ňom vidím opäť mlade rodiny s deťmi.

Podarilo sa nám nastriekať plnú čiaru na Makovického ulici. Paradoxne, Polík je najkrajší a  zároveň asi najzanedbanejší obvod v Ružomberku.  Chýbajú tu koše pre psičkárov, zvislé dopravné značky k priechodom pre chodcov, priechody ku škôlkam, parkovacie miesta či cyklochodník, ktorý by spojil centrum s Hrabovskou dolinou, ktorá patri tiež do obvodu Polík.

Môj sen je dosiahnuť to, aby deti Ružomberčanov vedeli lyžovať a mali  lyžiarske kurzy v stredisku Malinô Brdo zadarmo ako benefit.

Prečo Ľubo?

S Ľubom Kubáňom sa poznáme viac ako 40 rokov. Bývali, hrávali a vyrastali sme spolu na ulici Nábrežie M. R. Štefánika, tam sme chodili do škôlky a neskôr aj do základnej školy. Naši otcovia boli kamaráti, žiaľ, obaja sme o nich zavčasu prišli. Táto minulosť nás spája dodnes.

Veľmi ma potešilo, keď mi Ľubo  povedal, že chce kandidovať za primátora mesta Ružomberok. To, že má podporu aj ďalšieho bývalého kandidáta na primátora Roba Kolára ma utvrdilo v tom, že bude úspešný, pretože ľudí nerozdeľuje, ale spája. Myslím si, že dozrel čas na to, aby Ľubo zúročil svoje skúsenosti a stal sa dobrým primátorom.