Skip to main content

Peter Štupák

Sme rodina/Roveň

  • Narodený 1967 v Ružomberku, ženatý, dve dcéry
  • vedúci mestskej plavárne v Ružomberku
  • generálny riaditeľ Vodnej záchrannej služby SR
  • dlhoročný plavecký tréner a inštruktor plávania

Narodil som sa v Ružomberku v roku 1967. Celý môj profesijný život je spojený s vodou. Som vedúci Mestskej plavárne Ružomberok a riaditeľ Vodnej záchrannej služby SR. Veľa času trávim na plavárni ako tréner a inštruktor plávania. Športový klub, ktorého som manažér, zastrešuje plavecké výcviky pre deti základných a materských škôl hlavne z nášho mesta. Od roku 2018 som poslancom Mestského zastupiteľstva v Ružomberku. Čas, ktorý mi ostane popri mojich aktivitách, rád trávim so svojou rodinou v prírode na turistike alebo na bicykli.

Prečo som sa rozhodol kandidovať?

Nie je mi ľahostajné, kde kráča naše mesto (krok dopredu a dva dozadu), je nutné sa postaviť naňho, aby vedelo, že dozadu isť nemôže. Mám pripravené projekty, ktoré mesto aj Roveň postrčia dopredu. Pripravený je projekt zvýšenia parkovacích miest na našom sídlisku, rekonštrukcie ciest a chodníkov… Preto som sa rozhodol pokračovať v práci pre našich Ružomberčanov.

Prečo Ľubo?

Luba poznám ako športovca dlhé roky, naše cesty sa spojili aj poslaneckom klube, v ktorom spolu pôsobíme toto volebné obdobie. Vážim si jeho zmysel pre spravodlivosť a fér jednanie, preto, že hľadá dôvod ako sa veci dajú urobiť a nie 5 dôvodov, ako sa to nedá.
Verím tomu, že je to správny kandidát na primátora nášho Ružomberka.