Skip to main content

Peter Sieklik

Sme rodina/Satelity

  • 51 rokov dve deti
  • trvalý pobyt Ružomberok – Satelity
  • konateľ spoločnosti
  • skúsenosti v cestovnom ruchu
  • národniar okresný predseda SME RODINA

Od roku 1972 žijem v Ružomberku. Som otec dnes už dos­pelých dvoch detí, ktoré sú zmyslom môjho života.
Som patriot, hrdý Slovák a Ružomberčan. Mrzí ma, že Ružomberok stagnuje. Mnoho mladých a šikovných ľudí z mesta odchádza do iných miest alebo do zahraničia. Pochopil som, že sa musí niečo zmeniť. Nebudem len pasívne prizerať, ale pokúsim sa aj aktívne začať veci meniť. Stal som sa okresným predsedom SME RODINA – Boris Kollár pre okres Ružomberok. Vďaka tomu mám dobré kontakty na ministerstve dopravy a ministerstve práce.
Snažím sa pomôcť mestu a aj obvodu, v ktorom bývam. Aktívne som sa snažil o zachovanie Okresného súdu v Ružomberku, komunikujem s ministerstvom dopravy ohľadom výstavby a opráv ciest a cyklociest, pomoci cestovného ruchu, bytovej výstavby. Z vecí, ktoré sa podarili, spomeniem napríklad detské ihrisko v areáli ZUŠ, úspešnú petíciu za výhodnejšie vysporiadanie pozemkov na Satelitoch, organizovanie peknej spoločenskej akcie Deň s rodinou.
Ak dostanem dôveru a stanem sa poslancom, podarí sa toho podstatne viac.

Prečo som sa rozhodol kandidovať?

Chcem, aby moje a aj vaše deti chceli ostať žiť v Ružomberku a mali dôvod byť hrdí Ružomberčania.

Mám to šťastie, že bývam v najkrajšej časti Ružomberka na Kalvárskom kopci s pekným výhľadom na mesto a okolitú prekrásnu prírodu.

Mrzí ma však, že napriek veľkému potenciálu, ktorý Ružomberok bezpochyby má, mesto už dlhú dobu spí a nerozvíja sa. Mesto má vynikajúcu polohu, šikovných ľudí, prekrásne prostredie. Jeho rozvoj v porovnaní s okolitými mestami stagnuje.

Mnoho mladých a šikovných občanov Ružomberka mesto opúšťa, pretože tu nevedia nájsť uplatnenie, nie je im umožnení priestor na sebarealizáciu. Chýbajú noví investori, nové príležitosti, dobré nápady sa nerealizujú.

Svojou aktívnou prácou by som sa chcel pokúsiť to zmeniť.

Vo svojom profesnom živote som bol na rôznych manažérskych pozíciách. Stále pracujem s ľuďmi a naučil som sa, že nestačí mať dobré nápady. Ak človek chce niečo dosiahnuť, musí v prvom rade vedieť počúvať názory iných, a mať vôľu sa dohodnúť.

Do politickej strany SME RODINA – Boris Kollár som vstúpil preto, lebo som presvedčený,  že ak chce niekto niečo dosiahnuť, potrebuje mať za sebou podobne rozmýšľajúcich ľudí. Ľudí, ktorí už niečo dokázali a majú vplyv a možnosť pomôcť zmeny presadiť. Vďaka môjmu pôsobeniu v tejto politickej strane sa mi rozširujú možnosti pomôcť mestu Ružomberok a jeho občanom.

Prečo Ľubo?

Ľuba poznám dlhé roky ako dobrého, srdečného človeka, ochotného vždy pomôcť. Dlhodobo si všímam Ľubovu aktívnu a zodpovednú prácu mestského poslanca s výsledkami nielen pre obvod Klačno, ale aj pre celé mesto Ružomberok. Rovnako je aktívny a pre Ružomberský okres prospešný poslanec VÚC.

Ľubo je športovec a hrá fair play, je zodpovedný a nekonfliktný. Poznám prácu Ľuba Kubáňa ako riaditeľa ÚPSVaR v Ružomberku, kde preukázal vynikajúce manažérske schopnosti. Som jednoznačne presvedčený, že Ľubo Kubáň je najlepšia voľba pre Ružomberok.