Skip to main content

Ing. Milan Šlávka

Nezávislý/Roveň

  • narodený v roku 1968 v Ružomberku, kde aj celý život žije
  • otec 3 detí
  • absolvent ružomberského gymnázia, v roku 1990 ukončené štúdium na VŠLD Zvolen v odbore lesné inžinierstvo
  • v zamestnaní najprv lesník v štátnych lesoch, v roku 1993 bol pri založení spoločnosti Mestské lesy, kde cez rôzne funkcie prešiel až na súčasnú pozíciu riaditeľa spoločnosti
  • aktívny nielen v komunálnej politike (8 rokov poslanec MsZ), ale aj v rôznych stavovských, profesijných organizáciách a občianskych združeniach
  • najväčšie záľuby: príroda, dobrodružné cestovanie, kinematografia, MFK Ružomberok

Celý svoj doterajší život som s malými prestávkami prežil v rodnom Ružomberku. Po absolvovaní štúdia a po krátkom pôsobení v Štátnych lesoch som bol pri založení spoločnosti Mestské lesy, kde som od začiatku postupne prešiel rôznymi funkciami a v súčasnosti v nej pôsobím ako riaditeľ. Som aktívny aj v rôznych profesijných a stavovských organizáciách a občianskych združeniach. Vždy ma zaujímala komunálna politika. Mojimi záľubami sú najmä príroda, dobrodružné cestovanie, kinematografia a futbal (MFK Ružomberok).
Vďaka tomu, že som už videl kus sveta, nemyslím si, že je v našom meste všetko len zlé. Možno si ho až zbytočne dehonestujeme. V posledných obdobiach však skutočne stojíme na mieste. Verím, že novému vedeniu mesta sa to podarí prelomiť.

Prečo som sa rozhodol kandidovať?

Vždy som mal záujem o komunálnu politiku a dianie v našom meste. Namiesto pasívneho kritizovania na sociálnych sieťach a znevažovania všetkého, čo sa v ňom deje, však treba aktívne vstúpiť do tohto diania a ovplyvňovať ho. To je moja motivácia. Áno, Ružomberok stagnuje, je tu stále veľa priestoru na jeho rozvoj, veľa vecí sa dá zlepšovať. V každom prípade ho však pokladám za dobré miesto pre život a nie za nejakú „čiernu dieru“, ako sa nás snažia presvedčiť niektorí spoluobčania.

Prečo Ľubo?

Ľubo je môj dlhoročný priateľ. Má skvelú vlastnosť zjednotiť rôzne názory, spojiť aj zdanlivo nespojiteľných ľudí a potiahnuť ich za sebou. Jeho sociálne cítenie mu neustále velí byť nápomocný druhým ľuďom, často na úkor jeho voľného času. Je absolútny realista, aj pred týmito voľbami nám nebude stavať vzdušné zámky ani sa hrať na novodobého „Mesiáša“, ale povie pravdu do očí. Som presvedčený, že pre toto mesto prinesie so svojimi skúsenosťami množstvo nových impulzov a so svojimi organizačnými schopnosťami ich dokáže preniesť do reality.